MYDŁO RST-5 (RESIN SEPARATION TECHNOLOGY)

Opublikowano
MYDŁO RST-5 (RESIN SEPARATION TECHNOLOGY)

RST-5 jest przyszłościowym rozwiązaniem mycia narzędzi, skonstruowanym specjalnie dla firm zajmujących się przetwórstwem kompozytów.
RST-5 jest w 95% na bazie wody i sprawdza się przy myciu:

  • miękkich wałków,
  • pędzli, form,
  • rąk,
  • powierzchni,
  • aluminiowych, teflonowych wałków.

System uważany jest przez wielu ludzi za nieszkodliwy, bezpieczny, bardziej przyjazny środowisku, jest dobrą alternatywą dla rozpuszczalników takich jak aceton czy chlorek metylenu.

Alternatywne działanie

W odróżnieniu od acetonu, RST-5 nie rozpuszcza żywicy, zamiast tego powoduje jej dyspersję (rozproszenie-rozdrobnienie) i separację. Rozproszona żywica opada na dno pojemnika z płynem, osadza się i może być szybko i łatwo usunięta pozostawiając czystą kąpiel do dalszego użycia. Należy jedynie dodawać od czasu do czasu więcej koncentratu
RST-5 dla utrzymania wysokiej wydajności mycia. Nie można porównywać tego sposobu mycia do niebezpiecznych, szkodliwych i drogich rozpuszczalników jak aceton.
RST-5 może być używany do mycia żywic, farb, smarów, olejów i barwników z szerokiej gamy narzędzi, pędzi i oczywiście rąk czy ubrań. RST-5 działa na większość polimerów i można swobodnie myć nim dłonie. Aceton i inne rozpuszczalniki mogą przyczyniać się do powstania raka, wnikają w skórę powodując niszczenie organów wewnętrznych i systemu nerwowego.
RST-5 może być używany jako odtłuszczacz dla części metalowych w zakładach, czy warsztatach naprawczych.

Informacje Techniczne

RST-5 zawiera pojemnik z koncentratem. Należy używać go w proporcjach:
1 : 20 – 1 część RST-5 na 20 części wody – wagowo lub objętościowo.

RST-5 myje najlepiej w temperaturze wahającej się w granicach 40 °C, większa temperatura kąpieli polepszy sprawność mycia. Tak samo jak przy zmywaniu – szczoteczka jest wymagana. Można myć w temperaturze pokojowej, ale wydajność mycia będzie mniejsza niż przy wyższej temperaturze kąpieli. Najlepszą temperaturę mycia można dobrać doświadczalnie.