Redzikowo, ul. Przemysłowa 14
76-200 Słupsk


UTWARDZACZ ET
UTWARDZACZ IDA
UTWARDZACZ TFF
UTWARDZACZ Z-1

Utwardzacze żywic epoksydowych od C-L Sp. z o.o.

Prezentujemy ofertę utwardzaczy do żywic epoksydowych, występujących w różnych wariantach gęstości, lepkości oraz liczby aminowej. Za ich pośrednictwem możliwe jest wywołanie reakcji chemicznych mających na celu przestrzenne usieciowienie żywicy i zmianę jej właściwości. W zależności od konkretnego produktu, można nadać jej cechy chemoutwardzalnego tworzywa, kleju lub syciwa.

Czytaj więcej

Utwardzacze epoksydowe z naszej oferty – zastosowania

Wszystkie utwardzacze w naszym asortymencie posiadają jednorodną postać, zbliżoną do siebie barwę oraz zapach, jednak ich zakres zastosowań jest inny dla każdego typu wyrobu. W celu ułatwieniu Państwu dokonania wyboru właściwego produktu, poniżej zamieszczamy krótkie omówienie przeznaczenia czterech najważniejszych rodzajów utwardzaczy epoksydowych z oferty naszej firmy.

Utwardzacz ET

Dostępny utwardzacz ET wykorzystywany jest do żywic w stanie ciekłym, a także do wszelkich kompozycji na nich bazujących. Dzięki relatywnie niewielkiej lepkości doskonale rozrabia się go z płynnymi żywicami epoksydowymi. Za jego pośrednictwem utwardzić można m.in. wylewowe masy posadzkowe, kity, kleje i szpachlówki epoksydowe czy też roztwory gruntujące. Można również wykorzystać go w formie zamiennika dla utwardzacza T.

Utwardzacz IDA

Ten typ produktu stosuje się przede wszystkim w celu utwardzenia mas posadzkowych. Pozwala on uzyskać powierzchnie odznaczające się wysokim stopniem połysku i gładkości. Posadzki utwardzone przy jego użyciu cechują się także optymalnymi cechami chemoodpornymi oraz mechanicznymi. Z pozostałych dość częstych zastosowań utwardzacza IDA wymienić można ponadto utwardzanie epoksydowej żywic niskocząsteczkowej.

Utwardzacz Z-1

Rodzaj utwardzacza wykorzystywany w komplecie z epoksydowymi żywicami małocząsteczkowymi, a także wszelkiego rodzaju przetworami, które na nich bazują. W porównaniu do wszystkich pozostałych utwardzaczy z naszej oferty, Z-1 cechuje się najwyższą liczbą aminową.

Utwardzacz TFF

Spośród najpowszechniejszych zastosowań utwardzacza TFF wymienić należy utwardzanie kompozytów przeznaczonych do branży budowlanej, w ramach której prace bardzo często prowadzone są przy niskich temperaturach oraz w wilgotnym środowisku roboczym. Charakteryzuje się on dużą chemoodpornością, dzięki czemu świetnie nadaje się do utwardzania antykorozyjnych wykładzin wykorzystywanych w przemyśle. Ponadto wysoka higieniczność umożliwia użytkowanie go w obrębie wielu niejednolitych rodzajów powłok epoksydowych, takich jak np. posadzki w budynkach użyteczności publicznej lub zakładach przetwarzających żywność.

Oferowane przez nas utwardzacze jednorodne do żywic epoksydowych dostępne są w trzech wielkościach opakowań – 1, 5 oraz 20 kg. Wszystkich z Państwa zainteresowanych dokonaniem zakupu lub bardziej szczegółowymi, technicznymi informacjami, zapraszamy do odwiedzin w ramach konkretnych podstron produktowych. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań, zachęcamy również do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego.