Redzikowo, ul. Przemysłowa 14
76-200 Słupsk


PRZEKŁADKA POLIPROPYLENOWA - PLASTER MIODU PP + FOLIA PP, WELON POLIESTROWY 8,0-80T30F75

Materiały rdzeniowe PRZEKŁADKA POLIPROPYLENOWA – PLASTER MIODU PP + FOLIA PP, WELON POLIESTROWY 8,0-80T30F75

więcej Dodaj do zapytania
PRZEKŁADKA POLIPROPYLENOWA - PLASTER MIODU PP + FOLIA PP, WELON POLIESTROWY 8,0-80T30F75
PRZEKŁADKA POLIPROPYLENOWA - PLASTER MIODU PP 8,0-80

Materiały przekładkowe do laminatów od C-L Sp. z o.o.

Proponujemy Państwu przekładki PP przeznaczone do wykorzystania jako element rdzeniowy w obrębie tzw. sandwichowych konstrukcji. Ich podstawowym materiałem wykonania jest wytłaczany polipropylen. Przekładki posiadają budowę typu „plaster miodu”, w postaci heksagonalnych komórek. W zależności od konkretnego produktu mogą być obustronnie otwarte lub zamknięte przy zastosowaniu welonu z poliestru, a także poliestrowego welonu oraz folii PP.

Czytaj więcej

Oferowane przez nas materiały przekładkowe dostępne są w wariantach grubościowych od 7 do 35 mm (w odstępach co milimetr) oraz od 40 do 90 mm (co 5 milimetrów). Średnica pojedynczej komórki wynosi 8 mm, a całościowe wymiary arkusza obejmują 120 cm szerokości oraz od 200 do 270 cm długości.

Jeśli chodzi o ich mechaniczno-fizyczne parametry, są przystosowane do temperatur w zakresie od -30 do +80 stopni Celsjusza. Średnia gęstość przekładek oscyluje natomiast w granicach 80 kg na m³, wytrzymałość na ściskanie wynosi z kolei 1,8 MPa, a moduł sprężystości – 85 MPa.

Przekładki sandwichowe – szczegółowy zakres zastosowań

Podstawowym przeznaczeniem proponowanych przez naszą firmę przekładek PP są wspomniane już wcześniej konstrukcje sandwichowe, czyli specyficzny typ laminatów. W ich przypadku najistotniejszymi czynnikami wykorzystywanych materiałów jest wysoka wytrzymałość oraz sztywność, przy jednocześnie maksymalnie obniżonej wadze. Taki zestaw cech można uzyskać m.in. dzięki heksagonalnej budowie komórek naszych materiałów.

Przekładki polipropylenowe posiadają tak przygotowaną powierzchnię, aby można było wykorzystać je w bardzo niejednolitych procesach, opierających się na mocno zróżnicowanym zakresie materiałów. Przy ich użyciu można m.in. laminować kompozyty na sztucznych tworzywach oraz warstwy bazujące na włóknie szklanym i żywicach czy też innego rodzaju materiały poprzez zespajanie z wykorzystaniem ciekłych klejów.

W kwestii takiej jak branże, w ramach których stosowane są polipropylenowe przekładki sandwichowe, spośród nich wymienić warto przede wszystkim przemysł motoryzacyjny (np. zabudowy ciężarówek), morski (części do jachtów) oraz budowlany (m.in. elementy konstrukcyjne basenów, kabin łazienkowych czy też saun).

Najważniejsze zalety przekładek PP

Do najważniejszych właściwości naszych przekładek, w kontekście wspomnianych wcześniej zastosowań, należą przede wszystkim:

  • doskonały stosunek całkowitej wagi do zapewnianych parametrów wytrzymałościowych,
  • bardzo wysoka sztywność materiału,
  • bezpieczeństwo i prostota przetwarzania,
  • wzmocnione parametry dźwiękochłonności oraz termoizolacyjności,
  • brak podatności na proces korozji,
  • relatywnie niskie ceny, co przekłada się na możliwość zastosowania przekładek również w tych przedsięwzięciach, w których wykorzystanie mniej nowoczesnego materiału konkurencji byłoby nieopłacalne.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami na temat konkretnych, proponowanych przez C-L Sp. z o.o. przekładek PP.