Redzikowo, ul. Przemysłowa 14
76-200 Słupsk


MATA BEZKOŃCOWA UNIFILO M8610 - 300 G/M2
MATA BEZKOŃCOWA UNIFILO M8610 - 450 G/M2
MATA SZKLANA, EMULSYJNA - 225 G/M2
MATA SZKLANA, EMULSYJNA - 225 G/M2
MATA SZKLANA, EMULSYJNA - 225 G/M2
MATA SZKLANA, EMULSYJNA - 300 G/M2
MATA SZKLANA, EMULSYJNA - 600 G/M2
MATA SZKLANA, EMULSYJNA - 600 G/M2
MATA SZKLANA, EMULSYJNA - 225 G/M2
MATA SZKLANA, PROSZKOWA - 300 G/M2
MATA SZKLANA, PROSZKOWA - 450 G/M2
MATA SZKLANA, PROSZKOWA - 600 G/M2
ROWING CIĘTY ER 2011
ROWING CIĘTY ER 5001
ROWING CIĘTY ER 5001
ROWING DO NATRYSKU 2400 TEX
ROWING DO NAWOJU 2400 TEX
TKANINA ROWINGOWA 1000 G/M2
TKANINA ROWINGOWA 150 G/M2
TKANINA ROWINGOWA 200 G/M2
TKANINA ROWINGOWA 300 G/M2
TKANINA ROWINGOWA 350 G/M2
TKANINA ROWINGOWA 450 G/M2
TKANINA ROWINGOWA 500 G/M2
TKANINA ROWINGOWA 600 G/M2
TKANINA ROWINGOWA 800 G/M2

Dystrybucja włókna szklanego

Firma C-L Sp. z o.o. jest liderem w zakresie dystrybucji włókien szklanych. Dostarczamy najwyższej klasy towar w korzystnej cenie. Oferowane przez nas włókna szklane wyprodukowane są według najnowszych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu charakteryzują się wyjątkową jakością i solidnością.

Czytaj więcej

Szeroka oferta produktowa

Nasz asortyment obejmuje szeroki wybór szklanych włókien różnego rodzaju, w tym m.in. tkaniny szklane, taśmy i rękawy, rowing szklany oraz tkaniny jedno- i wielokierunkowe, z siatką PES, zszywane i maty. Tkanina szklana z naszej oferty dostępna jest w różnych grubościach i masach jednostkowych, dzięki czemu każdy klient może znaleźć u nas produkt odpowiadający jego preferencjom.

Konkurencyjna cena

Dzięki długoletniej współpracy z renomowanymi i solidnymi producentami i dostawcami włókien szklanych z całej Polski, możemy zagwarantować Państwu konkurencyjne, atrakcyjne koszty produktów. W przypadku dużych i regularnych zamówień, istnieje możliwość negocjacji cen oraz uzyskania dodatkowych rabatów.

Proces formowania włókna szklanego

Produkcja włókien obejmuje kilka etapów. Pierwszym z nich jest przygotowanie wsadu, czyli piasku krzemionkowego i dodatkowego materiału (takiego jak: korund, węglan sodu, fluoryt, glina czy kwas borny), dzięki któremu uzyskany surowiec zyskuje konkretne właściwości. Odpowiednio zmieszany i przygotowany wsad trafia następnie do pieca, gdzie ulega stopieniu w temperaturze ok. 1400 stopni Celsjusza. Trzeci etap, czyli rozwłóknianie obejmuje wytłaczanie i snucie cienkich włókien. W etapie czwartym następuje pokrywanie włókien odpowiednią powłoką chemiczną, tzw. klejonką, która wspomaga dalsze przetwarzanie i poprawia jakość końcowego produktu. Ostatnia część procesu to suszenie w piecu wilgotnych wiązek włókien, ich formowanie (nawijanie splotu na bęben), pakowanie i umieszczanie na paletach.

Właściwości włókien szklanych

Włókno szklane cechuje się bardzo dużą wytrzymałością, odpornością na temperaturę i warunki atmosferyczne. To wytrzymały na rozciąganie, korozję, starzenie oraz substancje chemiczne materiał. Ma niski moduł elastyczności. To mocny, a przy tym wysoce sprężysty surowiec, dzięki czemu jest odporny na ogień, wilgoć i różnego typu uszkodzenia, np. zadrapania i uderzenia. Laminaty z włóknem szklanym są lżejsze oraz sztywniejsze w porównaniu np. z metalem.

Zastosowanie włókien szklanych

Tak wyjątkowe fizyczne oraz mechaniczne właściwości włókna szklanego sprawiają, że tworzywa nim wzmocnione są powszechnie używane w budownictwie i branży konstrukcyjnej, do produkcji statków, samochodów, łodzi, a nawet samolotów. Stosuje się je w przemyśle elektrotechnicznym, kosmicznym i lotniczym, jak również w branży rekreacyjnej i sportowej. Doskonale sprawdzi się także w izolacji akustycznej i cieplnej.

Szklane włókna są również wykorzystywane jako materiały do wykańczania wnętrz. Można je znaleźć w wielu domach i mieszkaniach pod postacią oklein oraz tapet. To znakomita inwestycja na długie lata, ponieważ tapety z włókna szklanego zachowują swoje właściwości i niezmieniony wygląd nawet przez 30 lat. Specjalny skład oraz metoda wykonania tapety sprawia, że jest ona odporna na nasiąkanie wodą, a także na czyszczenie chemicznymi środkami dezynfekującymi. Zapewnia także oddychanie ścian, utrzymując odpowiedni, korzystny dla zdrowia mikroklimat w danym pomieszczeniu. Duża funkcjonalność, trwałość i atrakcyjny wygląd powodują, że szklane okleiny stają się coraz popularniejsze. Jako że jest to surowiec bezpieczny dla zdrowia, bez przeszkód można go stosować w sypialniach, pokojach dziecięcych czy łazienkach. Tapety te można montować nie tylko na ścianach, ale również na sufitach. Cienkie okleiny skutecznie ukryją niedoskonałości, np. pęknięty tynk czy nierówności powierzchni.

Rodzaje włókien szklanych

Biorąc pod uwagę wymienione wyżej zastosowania, można wyróżnić dwa rodzaje włókien szklanych: ogólne oraz specjalne. Włókno szklane ogólnego zastosowania jest określane mianem szkła typu E i cechuje się niską przewodnością elektryczną. Rodzaj ten stanowi ponad 90% spośród wszystkich wytwarzanych włókien. Z kolei włókna specjalne charakteryzują się dużą wytrzymałością chemiczną, a także niską stałą dielektryczną lub wysoką sztywnością. Zaliczyć można do nich kilka rodzajów szkła, m.in. szkło typu S (które stosowane jest zwykle jako składnik tekstyliów), typu D (o niskiej przenikalności elektrycznej), typu C (chemicznie stabilne w środowisku kwasowym), typu R (zazwyczaj używane jako wyjątkowo solidne zbrojenie) i szkło typu A (jest wykorzystywane wówczas, kiedy nie są wymagane trwałość, wytrzymałość i inne właściwości szkła E).

Serdecznie zapraszamy do kontaktu

Dokładamy wszelkich starań, by jak najdokładniej opisywać oferowane przez nas produkty, jednak w przypadku dodatkowych pytań, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami. Wykwalifikowani specjaliści z chęcią udzielą szczegółowych informacji na temat naszego asortymentu i doradzą w wyborze najbardziej odpowiedniego dla Państwa wyrobu.